משבר גירושין

תהליך הגירושין הוא אחד המשברים הקשים שעובר אדם בחייו.

התחושה המאפיינת זוגות מתגרשים שהאדמה רועדת וכל היציבות מתערערת, עבור זוגות רבים הליך הגירושין הוא סוג של אבל ואבדן בשל הפרידה ופירוק התא המשפחתי.

תהליך הגירושין מלווה ברגשות סותרים ושונים :כעס, עלבון, בלבול, הכחשה, דכאון, חרדה, אשמה. הקונפליקטים והמחלוקות עם בני הזוג רק מעצימים את החששות ואי הודאות ומקצינים את ההתנהגות. לצד התחושות הקשות יכולות להופיע תחושת הקלה ואפשרות של התחלה חדשה.

משבר הגירושין כולל שינויים רבים הבאים לידי ביטוי במעמד הכלכלי, בהורות, בהרגלים יום יומיים, בזהות האישית והחברתית, ביחסים עם בן הזוג .

הדינמיקה השוררת בין בני הזוג בעת תהליך הגירושין משפיעה על התהליך עצמו, על דרכי ההתמודדות של בני המשפחה, על ההסתגלות, ועל תהליך קבלת החלטות הנוגע לדפוס ההורות והקשר עם הילדים לאחר הגירושין.

יש זוגות הבוחרים בדרך של הסכמה – שלום ופונים למגשר 

תהליך הגישור הינו דסקרטי לחלוטין באווירה נעימה המאפשרת לבני הזוג להתבטא בחופשיות ולהגיע להסכמות משותפות. התהליך הינו קצר בן 5-8 מפגשים. העלויות נמוכות בהשוואה להליך  בו הזוג מיוצג ע״י עו״ד בערכאות משפטיות .

יש זוגות שהמחלוקות כל כך שורשיות, הכעס עוצמתי, ללא תקשורת והבנה נאלצים לפנות למשרד עו״ד המתמחה בדיני משפחה.

משרדנו מעניק שירותים רחבים הן של גישור והן של ייצוג בערכאות משפטיות.

לידיעה !

ממחקרים שנערכו בארצות הברית מצביעים על כך שהתדיינות במערכת משפטית גורמת להסלמת הקונפליקט בן המתדיינים ומגבירה את הטראומה של בני הזוג. תוצאה בלתי נמנעת של מאבקים משפטיים, היא התבזות הדדית של בני הזוג ופגיעה קשה בילדיהם.

תפקידנו לאזן בן השלבים השונים שמצויים בני הזוג ולאפשר להם במערבולת הרגשית בה הם מצויים לסיים את הקשר ולהגיע להחלטות החשובות בהסכמה, מתוך רצון חופשי תוך שת"פ מלא ומזעור נזקים לטובת הילדים והמשך חיים תקינים.

הגישור כגישה ייעוצית משמשת חלופה להתמודדות עם הסכסוך במאבקים משפטיים מתישים. הגישור מציע מסגרת הדברות בן בני הזוג בהליך הגירושין, במטרה לנסות ולהגיע להסכמה בכל הנושאים השנויים במחלוקת.

בני הזוג בסיוע המגשר מגדירים באופן שטתי ומובנה את הנושאים לדיון:

  • החלטה על פירוד/ גירושים.
  • קשרי הורות לאחר הגירושים.
  • תשלומי מזונות.
  • חלוקת רכוש.
  • הסדר ממוני.

והמגשר כצד שלישי וניטרלי מלווה את בני הזוג בכל ההליך הנשמר לפי עקרונות הומניים, שליטה של הפרט על החלטות הקשורות בעתידו ועתיד ילדיו, ומאפשר לזוג לנהל את פרויקט הגירושים של עצמם בעצמם תוך הסתייעות והתערבות של המגשר.

מטרת המגשר לנהל את המחלוקות תוך מו"מ והגעה להסכמות בן הצדדים, לנסח הסכם גירושין הכולל את כל הסעיפים הרלוונטיים ומנוסח באופן משפטי. לאחר חתימת הצדדים על ההסכם, יוגש לאישור בית המשפט לענייני משפחה ולאחר דיון קצר לצורך אישור,השופט יוודא כי הצדדים מבינים את תוכן ההסכם, חתמו עליו מרצונם החופשי, כי הוא שומר על האינטרסים והזכויות של הילדים ואינו נוגד את תקנת הציבור, בהמ"ש לענייני משפחה מוסמך לתת תוקף של פסד קין מחייב להסכם גישור גירושין . ולהשלמת ההליך ניתן לגשת לבית הדין הרבני עם ההסכם לסידור הגט.

במשרדינו תוכלו למצוא את כל האפשרויות לטיפול במשבר המשפחתי.